Od zawsze chciałam być położną

Jestem położną od 20 lat. W mojej pracy skupiam się na przygotowaniu pacjentek do porodu oraz na  opiece nad noworodkiem. Prowadzę zajęcia z zakresu edukacji przedporodowej. Oferuję opiekę ginekologiczno-położniczą oraz realizuję wizyty patronażowe.

W 2002 roku zrobiłam specjalizację z zakresu pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych, a 2014 roku uzyskałam licencjat z położnictwa. Ponad 15 lat pracowałam na bloku porodowym UCK w Gdańsku. Poza opieką mam i niemowląt zajmuję się nadzorowaniem pacjentek po operacjach ginekologicznych i onkologicznych. Prowadzę również zajęcia z zakresu nauki samokontroli piersi. Najważniejsze jest dla mnie dobro pacjentek. Szczególny nacisk kładę na rzetelność usług oraz zadowolenie pacjentek.

Od momentu zostania położną nieustannie poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności, aby otaczać kobiety i ich rodziny kompleksową opieką, opartą o badania oraz najnowszą wiedzę medyczną. W temacie zdrowego odżywiania omawiam indywidualnie dobraną zbilansowaną dietę w czasie ciąży i po porodzie. Przygotowuję także rodziców do rozsądnego, opartego na nieprzetworzonych produktach poszerzenia jadłospisu dla dziecka.

Moja misja

Pomagać w naturalnym przebiegu ciąży, porodzie oraz pierwszych tygodniach po narodzinach dziecka. Jeśli pojawią się powikłania oferuję przygotowanie do cięcia cesarskiego oraz opiekę nad mamą i dzieckiem po powrocie ze szpitala. Ponadto wspieram w zdrowym, racjonalnym odżywianiu, dopasowanym do stylu życia matki i dziecka.

Magdalena Piernicka